23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Process Nordic
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.
Innehållet nedan modereras inte i förväg och omfattas därmed inte av webbplatsens utgivningsbevis.
Dela sida
Sponsrat innehåll

ProMesh - Unika Switchar frå Indu-Sol

PROFINET nätverksdiagnostik och unik funktion för läckströmsmätning. Kombinerat i en enhet. Nu också i en ny större version P20 med 16x100 Mbit/Rj45 portar och 4*1000 Base-X SFP-portar.

Indu-Sols PROFINET Switchar i PROMesh serien är de första PROFINET Switcharna på marknaden som är förberedda för att klara det ökande kravet på prestanda och tillförlitlighet. Den stödjer Conformance class B och Netload class III. Den unika funktionen för monitorering av läckströmmar gör att ledningsburna EMC relaterade problem enkelt kan detekteras. 25-30% av alla fel i industriella nätverk beror på EMC relaterade störningar. Switchen har ett tydligt och lättförståligt användargränssnitt, du behöver inte vara en nätverksexpert för att bilda dig en uppfattning om hur prestandan är i ditt nätverk.

Hör av dig till mig, Mattias Lindh, Lindh Automation. Jag kommer gärna och visar upp och demonstrerar produkten på plats hos er. 

Tel: 0705122705
mattias@lindhatuomation.com

Du kan läsa mer om switcharna här:
https://www.indu-sol.com/en/switch-promesh/

Mattias Lindh Automation AB
Åsgatan33
282 32 Tyringe
Hässleholms kommun
Sverige
VAT nummer: SE5590928288

Kontaktperson

Mattias Lindh
CEO, Automation Engineer
+46 070-5122705 mattias@lindhautomation.com
BREAKING
{{ article.headline }}
0.121|instance-web01